Online Check-in Vize Formları
Döviz kurları Hava Durumu
THY tarife Yol Durumu


 


 

TEKNE Ä°LE BODRUM-ANTALYA


Yeni Sayfa 3

Otobüsle 5 gece - 6  gün (4 gece y.p. konaklama)
Her Hafta Pazar Akşam Hareket - Cuma Akşam Dönüş


Ayvalık - Akçay - Ören - Cunda Adası -  Taksiyarhis Kilisesi -Şeytan Sofrası - Sarımsaklı - Bozcaada - Rüzgâr Gülleri - Ayazma Plajı  Mermer Burnu - Göztepe - Ceneviz Kalesi - Sualtı Müzesi-Edremit -  Kaz Dağları - Avcılar Köyü - Delidere - Ağlayan Çam - Şahin Deresi Kanyonu - Türkmen Pınarı  Cennet Gölü - Ayı Kapıları - Çoban Merası - Ortunç Koyu -  Akvaryum Koyu - Cennet Koyu - İncirli Koyu  -  Alibey Koyu- Tımarhane Koyu- Pergamon Antik Kenti- Bergama Müzesi- Kızıl Avlu- Akropol (Helenistik döneme ait kalıntılar)- Zeus Sunağı- Agora Tapınağı- Kutsal Athena Alanı- Tiyatro- Traian Tapınağı- Dıonysos Tapınağı- Helenistik Attolos’ un Evi- Gymnasion- Asklepion Tapınağı-Foça-Siren Kayalıkları - İngiliz Burnu - İncir Adası - Orak Adası - Assos - Behramkale –Truva Antik Kenti-  Çanakkale - Aynalı Çarşı- Saat Kulesi- Nusrat Mayın Gemisi - Çimenlik Kalesi- Conkbayırı- 57. Alay Şehitliği-Foça-Kozbeyli


1.Gün - Pazar: İstanbul    Balıkesir    Ayvalık
Siz saygıdeğer konuklarımızı 21:00 Bakırköy Regata Otoparkı - 22:00 Dolmabahçe G-MALL Lunapark Önü - 23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı  – 00:00 İzmit Eski Salıpazarı Önünden (Yeni Otogar Yanı)* alarak lüks otobüsümüzle sınırsız ve çeşitli ikramlar ile Bursa-Balıkesir güzergâhını takiben Edremit’e hareket ediyor ve yolda birbirimizle tanışıyoruz. *(İzmit ve Bursa’dan bu tura katılan misafirlerimiz turun dönüşü Trakya tarafından olduğu için İstanbul’da bırakılır.)

2.Gün - Pazartesi: Edremit  Ayvalık   Cunda Adası   
Sabah saatlerinde bölgemize varıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. (Otelin müsaitlik vermemesi durumunda, rehberimiz direkt olarak programına başlayabilir. Bu duruma karşı hazırlıklı bulunulmasında fayda vardır.) Odalarımıza yerleşip bir süre dinlendikten sonra Dünyada Alp'lerden sonra oksijen oranı en yüksek ikinci yeri olan Kuzey Egemizde önce Cunda ( Alibey ) Adası’nı gezerek turumuza başlıyoruz. Burada Taksiyarhis Kilisesi ve Arnavut kaldırımlı taş sokaklarda yapacağımız yürüyüş sonrasında Tekne Turuna çıkıyoruz. (Ortunç Koyu, Akvaryum Koyu, Cennet Koyu, İncirli Koyu, Alibey Koyu, Tımarhane Koyu) tekne turumuz esnasında körfezin güzel koyları arasında yörenin meşhur balığı papalina-sardalye (sınırsız) ve salata’dan oluşan öğlen yemeğimizi alıyoruz (ekstra). Tekne turumuzun ardından Göz alabildiğine uzanan zeytinlikleri ve koyları kuşbakışı seyretmek için Çam ormanlarıyla kaplı Ayvalık adalarına hâkim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrası’na hareket ediyoruz. Burada Şeytan’ın ayak izini simgelen demir kafes içindeki izi gördükten sonra Midilli adasının da yer aldığı manzaralar eşliğinde hatıra fotoğraflarımızı çekerken çaylarımızı yudumluyoruz. Günbatımı sonrasında otelimize dönüyoruz. Beraberce yiyeceğimiz akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz rehberimizin vereceği bilgiler doğrultusunda bölgenin gece eğlencelerinden ve aktivitelerinden faydalanabilirler.

3.Gün - Salı:  Edremit    Bozcaada
Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından Bozcaada’ya hareket etmek üzere Geyikli İskelesi’ne varıyoruz. Bizleri Bozcaada’ya götürecek olan feribotu beklerken sahilde çay-kahve keyfi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada’ya varıyoruz. İnanılmaz şirinlikteki Bozcaada daha ilk adımımızda bizleri büyülüyor. Adada Rüzgâr Gülleri’ni, Ayazma Plajı’nı, Mermer Burnu’nu görüp, Göztepe’den panaromik manzarayı izledikten sonra Ceneviz Kalesi ve Sualtı Müzesi’ni gezip Ege’nin enfes balıklarından tadabileceğiniz Balık Restaurantlarında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası dileyen konuklarımızla adanın ılık rüzgârı ile birlikte yürüyüş yapıyoruz. Dileyen konuklarımız serbest zamanı Ayazma Plajında denize girerek ve güneşlenerek değerlendirebilirler. Serbest süre sonrası adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve şarap alışverişinden sonra deniz kıyısında çaylarımızı yudumlayıp Feribota binerek otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

4.Gün - Çarşamba: Edremit   Kaz Dağı Jeep Safari (ekstra)   
Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından tüm gün otel aktivitelerinden yaralanıyoruz. Dileyen konuklarımız .(extra 70 TL öğle yemeği dahil) Altınoluk’ta bizi bekleyen jeeplerimize binerek Dünya'nın 2.büyük oksijen deposu olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış olan Kaz Dağlarını gezeceğiz. Avcılar Köyü, Delidere, Ağlayan Çam, Şahin deresi Kanyonu, Türkmen Pınarı, Cennet Gölü, Ayı Kapıları ve Çoban Merası gezilerini kapsayan doğa ile içi içe geçirilmiş bir günün ardından biraz hayranlık, biraz şaşkınlık ve büyük bir keyif ile otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından Ayvalık ve Cunda’yı birde denizden fotoğraflayabilmek için mehtap turuna çıkıyoruz.


5.Gün - Perşembe:   Edremit    Bergama    Foça
Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısının sonrası Antik Dönemdeki Pergamon Devleti’nin başkenti olan Bergama’ya ulaşıyoruz. Şehir içerisinde yapacağımız panoramik tur sonrası Bergama ovasına hâkim bir tepenin üzerine yapılmış ve Pergamon’un yönetim merkezi konumundaki Akropole çıkıyoruz. Buranın eşsiz manzarası eşliğinde yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğraflar sonrasında Almanya’ya kaçırılan Zeus sunağı, Anadolu’nun en dik şekilde inşa edilmiş tiyatrosu, Bakhüs Tapınağı, Bergama Kütüphanesi,ve Athena Tapınağını gezdikten sonra Bergama şehir merkezinde bulunan ve Hristiyanlığın dördüncü incilinin ve temel kurallarının kabul edildiği Ekümentik  toplantılarının yapıldığı Anadolu toprakları üzerinde bulunan 7 kiliseden biri olan aynı zamanda haç merkezi Kızıl Kuleyi görmeye iniyoruz. Buradaki anlatımların ardından yöreden çıkan Onyx Taşı Atölyelerini ziyaret ederek taş hakkında bilgi alıyoruz. Bergama programımızın ardından Antik Dönemde Anadolu’da yaşamış Fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan Phokaia’ların başkenti Foça’ya gidiyoruz. Foça’da verilen serbest zaman içersinde  taş evler ve sokak arasında dolaşmaktan inanılmaz zevk alacağız.Ardından otantik yapısı,tarihi yapıları,meşhur dibek kahvesi ve misafirperverliği ile adını uzun süre duyuracak olan Kozbeyli Köyünde verilen serbest zaman sonrası Kozbeyli’den ayrılıp otelimize varıyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz rehberimizin vereceği bilgiler doğrultusunda bölgenin gece eğlencelerinden ve aktivitelerinden faydalanabilirler.

6.Gün - Cuma:  Edremit    Assos   Truva  Çanakkale   İstanbul  
 Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından Edremit ve Akçay’da yapacağımız panoramik gezilerin ardından Assos’ a hareket ediyoruz. Burada Athena Tapınağı, 3 km. uzunluğundaki surları, Kral Mezarları, Agora, Tiyatro ve Assos İskelesini geziyoruz. Ardından Mitolojinin en büyük savaşlarına ve destanlarına konu olan Truva Antik Şehri’ne varıyoruz. İlk yerleşimin M.Ö 2900’lü yıllara dayandığı Truva Antik Kenti’ nde bulunan Dokuz Yerleşme Evresi hakkında rehberimizden bilgi alırken Kent Kalıntıları arasında gezimizi tamamlıyoruz. Müze ve Truva Atı gezilerimizin ardından şarkılara konu olan Aynalı Çarşı, Saat Kulesi, Nusrat Mayın Gemisi ve Çimenlik Kalesini gezerek feribot ile Eceabat’a geçiyoruz. Binlerce şehit verdiğimiz Çanakkale destanının yazıldığı Gelibolu Yarımadası’ndaki milli parkta bulunan Şehitliği, Conkbayırı, siperleri, 57. Alay Şehitliği ve Kabatepe’yi tanıyıp İstanbul’a hareket ediyoruz. Tekirdağ’da alınan akşam yemeği sonrası (ekstra) İstanbul’a varıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka organizasyonda buluşmak üzere birbirimize veda ediyoruz.

Ören Yeri Giriş Ücretleri + Müze Giriş Ücretleri + Tekne turu İçin Yetişkinlerden 110 TL 17 Yaş ve altı, 65 Yaş ve Üstü TC Vatandaşı, Basın Kartı, Kültür ve Turizm Bakanlığı çalışanları ile Müze Kartı olan konuklarımızdan 90 TL rezervasyon esnasında ayrıca tahsil edilir. Acentemiz söz konusu bu bedelleri otobüslerde makbuz vermeden elden toplamak yerine diğer acentelerden farklı olarak rezervasyon sırasında fatura karşılığı tahsil etmekte ve bu bedelleri de taksitle ödeme kapsamına dâhil etmektedir. İndirimden yararlanan misafirlerimiz tur esnasında kimlik ibraz etmedikleri takdirde arada ki farkı ödemekle yükümlüdür.

Konuklarımızca, afişe seyahat ücretinden ayrı olarak ödenmesi gereken bedellerle ilgili açıklamalar;  
Bilindiği gibi müze ve ören yeri giriş ücretleri; 65 Yaş ve üstü,17 Yaş ve altı gençler ve çocuklar için farklı olarak uygulanmaktadır. Ayrıca bazı yaşlı konuklarımız her ören yerini gezememektedir. Dolayısıyla bu ücretler tur bedeline yansıtılmamakta ve konuklarımızın statülerine veya yaşlarına göre ödeme yapmaları uygun görülmektedir. Rekabet uğruna mükemmeliyet ve güvenlikten ödün vermeyen acentemiz, tur planlamalarında yörelerde mutlaka izlenmesi gereken gösteri ve eğlencelere ya da ünlü restaurantlara; öte yandan görülmesi gereken ancak ulaşılması zor olan güzelliklere de yer vermekte ve gerektiğinde sanatçılar angaje etmek, minibüs veya tekneler kiralamak suretiyle programlarını zenginleştirmektedir. Diğer yandan; konukların seyahatlerini kolaylaştıracak çeşitli enstrümanlardan hijyenik ihtiyaçlara ve tatil sigortası’na kadar masraf gerektiren her türlü ayrıntıyı göz önünde bulundurulmaktadır. Bu saydıklarımız esasen olması gereken şeylerdir ancak bazı firmaların rekabet amacıyla bu unsurları göz ardı edip fiyatlarını düşük göstermeleri, sonuçta, bizi üzülerek de olsa ekstra bir talepte bulunmaya yöneltmektedir.


Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler
• Otellerde 4 gece yarım pansiyon konaklama, 4 sabah kahvaltısı + 4 akşam yemeği
• Lüks otobüsler ile ulaşım hizmetleri,
• Yörelerde görülmesi ve keşfedilmesi gerekli olan önemli tüm yapıtlar,
• Doğal ve kültürel varlıklar, ören yerleri,
• Otobüsümüzde program süresince sınırsız çay, kahve, meşrubat çeşitleri ikramı,
• Yöresel gösteri ve eğlenceler, ayrıca sürpriz ikramlar ve hediyeler, tatil sigortası.

Önemli Notlar
• Rehberimiz yol, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma insiyatifine sahiptir
• Programda belirtilen oteller aynı konum ve aynı standartlar gözetilmek suretiyle değiştirilebilir.
• Hava koşullarına ve yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, görüntü cihazları, yedek pil ve film bulundurulmasını hatırlatırız.
• Otobüs yolculuklarında koltuk yerleri her gün önden arkaya olmak üzere değiştirilir.
• Tüm öğle yemekleri ekstradır.


ÖĞLE YEMEĞİ DETAYLARI:
1. GÜN – AYVALIK TEKNE= Sınırsız balık (papalina),salata = 10 TL ,
2. GÜN  –  BOZCAADA  = Balık restaurantlarında serbest menü
3. GÜN –  JEEP SAFARİ : Köfte ve Tavuk ızgara , Salata ,mevsim meyvesi,meşrubat,çay = 65 TL
                Jeep safari turuna katılan misafirlerimize yemek  dahil  
4. GÜN –  FOÇA:  serbest menü
5. GÜN – ÇANAKKALE:Serbest menü

NOT: BU BEDELLER MİSAFİR TERCİHLERİNE GÖRE, BÖLGEDE, MİSAFİRLER TARAFINDAN EKSTRA OLARAK ÖDENECEKTİR.


OTELLERİMİZ:
ADRAMİS TERMAL HOTEL  EDREMİT : www.adramistermal.net
ÜRGENÇ HOTEL SARIMSAKLI :www.hotelurgenc.com

ULAŞIM ARAÇLARI:

O 403 MERCEDES: 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
TOURİSMO  MERCEDES: 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
TRAVEGO MERCEDES: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
MAN FORTUNA: 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

 
TUR OPERATÖRÜ, MİSAFİRLERİNİ 48 SAAT ÖNCESİNDEN HABERDAR ETMEK ŞARTIYLA TURU İPTAL ETME HAKKNINI SAKLI TUTAR BU SİRKÜ 2010 YAZ SEZONUNDA GEÇERLİDİR. BİR SONRAKİ SİRKÜ BU SİRKÜYÜ GEÇERSİZ KILAR.  10.05.2010 TUR PROGRAMIMIZ 4077 NOLU TÜKETİCİ VE 1618 NOLU SEYAHAT ACENTELERİ BİRLİĞİ KANUNLARINA UYGUN OLARAK 3 SAYFA HALİNDE HAZIRLANMIŞTIR. SİRKÜLER BİRBİRİNDEN AYRI OLARAK DÜŞÜNÜLEMEZ.


 
EGE TURU


  Yazıcı Dostu

Foto Galeri 

www.dihletur.com  ,  THY, TÜRSAB 4998, www.tatiltakvimi.org , www.sekerlokali.com , www.dihlesigorta.com  

DİHLE TURİZM
Şehit Adem Yavuz.Sk.4/14 KIZILAY( YKM YANI) – ANKARA
Tel : 0 312 418 56 65-68    Fax : 0 312 418 55 71
E-mail : info@dihletourism.com
 

 

 
  tasarım RapidWeb